Rozhodli ste sa pre stavbu domu? Chcete viac miesta pre svoju rodinu, ale nechcete na to príliš dlho čakať? Ponúkame Vám riešenie v podobe výstavby nízkoenergetického domu! V takomto dome môžete bývať už v priebehu 4 až 6 mesiacov. Časová nenáročnosť výstavby Vás určite povzbudí!

V nízkoenergetickom dome si život ešte viac obľúbite! Poskytne Vám vysoký komfort bývania, dopraje Vám čerstvý vzduch bez vetrania a prievanu, bez pliesní a alergénov, čo určite oceníte predovšetkým v otázke zdravia Vašich detí. Nízkoenergetické domy Vám ponúkajú príjemnú a zdravú klímu ako v zimnom, tak aj v letnom období.

Pre Vás, pravdepodobne najdôležitejšou výhodou nízkoenergetického domu je jeho nízka spotreba tepla na vytápanie domu. S tým priamo úmerne súvisí úspora nákladov na energiách.

Za nízkoenergetický dom sa považuje taký, ktorý potrebuje dodávať teplo na vykurovanie v množstve maximálne do 50kWh/m2 za rok.  V porovnaní s klasickými novostavbami spotrebujete oveľa menej energie na vytopenie domu. Táto úspora môže vzrásť až do výšky 80% a viac.

Nízkoenergetický dom Vám pomôže obmedziť straty tepla a zabezpečí Vám kratší časový interval vytápania priestorov domu. Menej spotrebovanej energie pre Vás znamená menej výdavkov! Jednoduchá matematika, ktorej budete okamžite rozumieť!

Nižšia spotreba energie však nie je výhodou len pre Vás, ale tiež pre životné prostredie. Menej energií predstavuje menej emisií a spotrebovaných surovín v ovzduší. Takže okrem úspory peňazí, predstavujú energetické domy prínos aj pre životné prostredie!

Menej vytápania a spotrebovaných energií priaznivo pôsobí aj na životnosť vašej topiacej sústavy. Nižšia spotreba a menej časté prevádzkovanie znamená pre Váš kotol dlhší život.

Vďaka kvalitným materiálom Vám nízkoenergetický dom môže ponúknuť aj tepelnú pohodu. Kvalitné izolované steny a kvalitné okná sú určite teplejšie než v klasických výstavbách. Studená podlaha alebo prievan od okien v nízkoenergetických domoch nemá miesto! Okrem úspory tepla Vám kvalitný materiál zabezpečí tiež ochranu od hluku.

Vybudujte si vlastný, pohodlný a zdravší život! Vybudujte si nízkoenergetický dom a šetrite!