matka s dietatom

Dalo by sa povedať matka dnešnej doby sa už úplne nedá definovať ako tá klasická mamina, keď sa výchova dieťaťa a chod domácnosti výlučne nechával na jej ramenách.

drevená hračkaModerná doba ponúka alternatívy a priniesla so sebou trend, ktorý je z mojej strane veľmi kladne vnímaný a to, že na kariérny rast sa nechala zlákať už nejedna z nás. Ako však skĺbiť rodinu a aj kariéru? Ak ste sa dieťa mať rozhodli, no nechcete sa brzdiť  v kariére mali by ste zvážiť všetky alternatívy. Samozrejme, že možnosť otca na materskej dovolenke by sa ponúkala ako prvá, no menej častá. Predsa len si nie každý čerstvý otec trúfne aj na úlohu matky v jednom, ktorá je, povedzme si na rovinu nezastupiteľná.

Vtedy nastupuje ďalšia katégória: pestúnka. Nebojíme sa však zveriť naše dieťa do rúk pre nás úplne cudzej žene a trúfame si ju nechať u seba doma a zveriť jej to naše „zlato“?

Tak ako napríklad klasické hračky nahradili tie moderné aj keď ešte stále na internete vidieť kvalitu, aj klasické hľadanie opatrovateľky nahradilo také, ktorému by sme azda mohli veriť.

stastne dietaTreba však hľadať a hľadať. Kvalitné hračky Janod, drevené hračky Haba – searching.. nieje to také tažké. Tak ľahko ako zadávame do vyhľadávača tieto výrazy ako mamy hľadajúce niečo pracné a kvalitné pre naše deti však nevkladáme takú dôveru aj do vyhľadávania opatrovateľky.

hracka pre detiNačo sa teda zamerať v prvom rade? Prvé kritérium však neexistuje. Každá matka má iné požiadavky a nároky. Čo by sme však odporučili je, hľadať tak by sme našli osobu, ktorá má schopnosti a vlohy rozvíjať talent nášho dieťaťa.  Tu je opodstatnené osobné stretnutie, odporúča sa aj viacero.

O overení praxe dotyčnej už nie je ani reč, to pokladáme za samozrejmé. Spoľahlivosť a zodpovednosť posúďme samé, nenechajme sa obalamutiť peknými rozprávkami uverejnenými pod profilmi. Buďme vždy o krok vpred, aj keď ak už matkou ste, dobre viete že jeden nikdy nestačí.

Rate this post