Obdobie letných dovoleniek sa pomaly začína a všetci sa už nevieme dočkať vytúženého oddychu. Ležanie na pláži s ľadovým drinkom v ruke pôsobí takmer rovnako účinne  ako psychoterapia. Zabudnete na všetky problémy, starosti a potrebnú návštevu zubára, ktorú kvôli nedostatku času už týždne odkladáte. Namiesto pobytu na zubnej klinike ste zvolili luxusný pobyt pri mori, ktorý vás hneď vylieči.

Príliš veľa práce je niekedy na škodu a ak sa cítite vyhorene, teraz je ten správny časť zbaliť si kufor a odísť do tepla nabrať trochu energie. Dovolenka vám môže pomôcť viac ako si myslíte. Odbúra vás od stresu a zlepší vaše mentálne šťastie.

Pobyt pri mori je nepochybne zdraviu prospešný. Okrem psychického zdravia, na ktoré pôsobí ukľudňujúcim účinkom, vplýva aj na fyzické zdravie. Blahodárne účinky morskej vody na našu pokožku sú všeobecne známe. Spolu s pieskom pôsobia ako peeling. Morskú vodu totiž tvoria najmä minerálne látky, ktoré pokožku dokonale vyživia a hydratujú. Z dovolenky sa vrátite s nielen opálenou, ale aj krásne hebkou pokožkou.

Morský vzduch má taktiež bohaté účinky na zdravie, najmä na dýchacie cesty. Jeho vdychovanie rozpúšťa hlieny a čistí sliznice. Prímorský vzduch je vhodný najmä pre astmatikov a alergikom, pre ktorých sa pobyt pri mori odporúča ako doplnok k liečbe.

Kombinácia slnka, morskej vody a šantenia vo vody vám zaručene zlepší náladu. Ak cítite, že po hektickom jarnom období je váš vzťah s partnerom chladnejší a potrebovali by ste znova obnoviť tú iskru medzi vami, dovolenka je určite vhodným riešením. Manželská poradňa je určite nápomocná ale predstavte si prechádzku s partnerom na pláži pri západe slnka a všetky spory hneď odložíte bokom. Problémy sú riešiteľné, a s oddýchnutou a zrelaxovanou mysľou viete uvažovať oveľa jasnejšie a dokážete nájsť riešenia vašich problémov oveľa rýchlejšie. Nové spoločné zážitky váš vzťah znova upevnia.

Energiu z dovolenky budete čerpať niekoľko dní a možno aj týždňov po dovolenke. Takéto „vypnutie“ je dôležité a pokiaľ máte možnosť, určite si dovolenku naplánujte čo najskôr. Zlepšíte si zdravotný stav aj psychiku.

Rate this post