google
Existuje množstvo zaručených návodov ako niečo urobiť. Ako uvariť nezabudnuteľné exotické kari, ako si správne nalakovať nechty, ako sa zaujímavo učesať, ako sa správne namaľovať či ako poskladať stoličku z IKEY. Tutoriál, teda slovensky použijeme slovo návod, existuje skoro na všetko. Podľa niektorých návodov sa nedá pomýliť, niektoré návody v sebe však neobsahujú všetky ingrediencie a ak vám chýba požadovaná zručnosť, postup práce dobré výsledky nezaručuje. Čítali ste už návod ako napísať dobrý článok? Ak budete čítať ďalej, prečítate si ho.

  1. Zaujímavý nadpis. Nadpis predáva. Ak bude nudný skoro nikto si ho neprečíta. Ak zaujme, článok si ľudia prečítajú, aj keď nebude taký dobrý.
  2. Dobrý úvod. Najlepší je úvod, v ktorom stručne popíšete o čom článok je, nastolíte otázky a vzbudíte v človeku zvedavosť dozvedieť sa odpovede a preto čítať ďalej.
  3. Relevantné informácie. V strede textu je potrebné, aby ste čitateľovi poskytli všetky relevantné informácie. Držte sa témy, ak píšete všeobecne o výživových doplnkoch, zamerajte sa na čo najväčší prierez a ponúknite čitateľovi pestrý prehľad a len krátke informácie o jednotlivých produktoch. Písať obsiahle informácie k 20 rôznym doplnkom je kontraproduktívne. Naopak, ak píšete napríklad článok len o špeciálnom výživovom doplnku Kremelina, naštudujte si čo najviac konkrétnych informácií, len tak prinesiete vašim čitateľom kvalitný článok.
  4. Zaujímavosti. Tiež, je podstatné neponúkať suchý informatívny článok, ale ozvláštniť text zaujímavými pikoškami. Píšete o firme interiérového designu ekoma? Zistite, čím sa líšia od ostatných firiem a vyzdvihnite to.
  5. Dobrý záver. V závere článku, by ste mali vyzdvihnúť to najdôležitejšie, čo z článku vyplýva. Nie je to len nudné zhrnutie napísaného, ale vypichnutie esencie.
  6. Vedieť písať. Posledný, ale najdôležitejší bod, bez ktorého sú všetky predchádzajúce bezcenné. Vedieť písať neznamená len mať bezchybnú gramatiku, ale ide predovšetkým o zaujímavú štylistiku. Stavba vety a jej takzvaná čitateľnosť je to najdôležitejšie.
5/5 - (2 votes)