bratislava castle

Turistický sprievodca Bratislavou vám môže pomôcť pri poznávaní jesennej Bratislavy. Môžete sa však rozhodnúť pre poznávanie krás hlavného mesta Slovenska aj na vlastnú päsť. Poznávanie si môžete naplánovať do posledného detailu. Zistiť si všetky tipy a nápady, čo v Bratislave určite navštíviť, čo radšej nenavštíviť. Čomu sa pre istotu vyhnúť, čo vidieť nemusíte, alebo čo naopak vidieť musíte. Môžete si dopredu naplánovať celý výlet. Kde sa najlepšie najesť, kde robia najlepšiu kávu, kde si vychutnáte najlepšie bratislavské rožky alebo najlepší cheescake.

Ďalšia možnosť je zažiť to trochu dobrodružnejšie a vsadiť všetko na spontánnosť. Nechať sa viesť srdcom, nohami, priamo za nosom, tam, kde vás to bude ťahať. Možno, že nenaďabíte na všetky najturistickejšie miesta s najvychýrenejšími pamiatkami a špecialitami, pravdepodobné však je, že to bude autentický jedinečný zážitok, ktorý sa už nikdy viac nebude opakovať presne v takej podobe, ako ste ho zažili vy. Na rozdiel od tour s turistickými sprievodcami, ktoré sú vždy rovnaké ako z turistickej šablóny. Čakajú na vás samé prekvapenia, pretože nebudete mať žiadne presné očakávanie, a proste si užijete všetko, čo sa vám bude ponúkať z jednoduchého dôvodu. Človek žije totiž viac v prítomnom okamihu, keď nemá tušenie, čo ho čaká.

Miestami vás obkolesí vianočná nálada, nebuďte prekvapení. Nie nemyslím teraz radostnú náladu z poznávania nového, ale vianočnú výzdobou, ktorá otravuje mestá každoročne už nejaký ten piatok. Umelý vianočný stromček síce ešte nestraší na námestí ale vo výklade obchodov, už áno Bohužiaľ je to krutá realita, žiadny škótsky žartík. Obchody cez Vianoce predsa frčia a obchodníci chamtivo začínajú každým rokom skôr a skôr. Dočkáme sa vianočných ozdôb hneď po výpredaju plaviek? Totálne sa tým stráca čaro Vianoc…To obchodníkom však asi nevadí.

Touto vianočnou šialenosťou na jeseň si však nenechajte pokaziť váš výlet. Bratislava je krásne mesto a má čo ponúknuť. Užite si ho najviac, ako sa vám to podarí.

Rate this post