garden pool

Letné teplé počasie poctivých záhradníkov odmeňuje všade prítomnou krásou a vynaložené celoročné úsilie prináša svoje ovocie. So starostlivosťou o záhradu však netreba zaostávať ani v letných mesiacoch. Prinášame Vám pár tipov na čo určite nezabudnúť!

Ako na trávnik?

Klasické kosenie je samozrejmosťou. Ak ste však zatúžili povzniesť vzhľad vášho trávniku na novú úroveň, inšpirujte sa nasledujúcimi radami. Pre zhustnutie trávnika koste pravidelne a snažte sa kosiť predovšetkým v chladnejších dňoch, v extrémne teplých dňoch je tráva namáhaná a nebolo by to pre ňu vhodné.  Vzhľad anglického trávnika zase dosiahnete priebežným vytrhávaním buriny. Dôležité však je vždy vytrhnúť rastlinu aj s koreňom. Ak sa vám do ručného vytrhávania nechce, existuje aj takzvaný vytrhávač buriny – efektívny pomocník na ceste k dokonalému trávniku. Nezabudnite ani na pravidelné používanie krovinorezu.

Bazén

Bazén je síce celoročnou súčasťou záhrady, avšak pozornosť mu venujeme predovšetkým v letných mesiacoch. Dôležité je pravidelne používať bazénový vysávač a preventívne bazén zakrývať v dobe keď nie je používaný.

Starostlivosť o okrasné rastliny

K tomu aby sa mohli okrasné rastlinky ukázať v plnej kráse, potrebujú predovšetkým vlahu, ktorej môže byť v letných mesiacoch nedostatok. Najdôležitejšou časťou starostlivosti o nich v tomto čase je teda pravidelné a dostatočné zalievanie. Samozrejme nezabúdame na prekyprenie pôdy, odstraňovanie odkvitnutých kvetov, suchých listov a predovšetkým buriny.

A čo úžitkové rastliny?

V lete sa už môžeme tešiť z bohatej úrody, zároveň však môžeme výsadbu mnohých rastlín opakovať. Znova si môžete zasadiť  napríklad špenát, reďkovky či polníček. Leto je tiež ideálnym obdobím pre pestovanie rôznych byliniek, ktoré sú veľmi nenáročné na starostlivosť.

Rate this post