Televízne programy vysielajú kvantum informácií, ktoré sú buď nepresné, skreslené, alebo podávané štýlom, ktorý ľudí zavádza od ich pravej problematiky. Cenzúra je všade. Práve tv program nám pomôže si vybrať.

Ako to má človeka baviť a brať si z toho niečo k srdcu, keď, ako sa hovorí, každá minca má dve strany a televízia nám ponúka len tú svoju časť. Nikdy nám nepovie svoj názor aj oponent, pokiaľ nejde, samozrejme, o politiku. A to je ďalšia vec, keď je trištvrtina správ len o politike alebo o násilných činoch.

Komu sa to chce po celodennej práci a nervoch na pokraji zrútenia sledovať? Prečo sa do televíznych programov nezahrnie viac pozitívnych správ, relácií, seriálov, čohokoľvek. Všetko čo vidíme má v sebe zločin a násilie. Neni sa čo čudovať, že ľudia sú zatrpknutí, boja sa svojho vlastného tieňa a sú paranoidní. Keď už chce televízia podávať informácie, prečo ich cenzúruje? Nemáme vlastný úsudok na to, či je to pre nás vhodné, alebo nie? Cenzúra je všade, tak prečo potom vôbec dané veci vysielať.

Nech sa zamerajú na veci, ktoré cenzúru nepotrebujú a tým pádom ľudia nebudú prichádzať o skutočnú podstatu veci. Cenzúruje sa sexuálna problematika a pritom po desiatej hodine sa bezproblémov vysielajú sporo odeté ženy a nikto s tým problém nemá. Odvádzajú pozornosť od niečoho, na čo potom pozornosť pútajú.

Dokonca paradoxne, videla som pár reklám, ktoré boli schválne spravené, aby sa vypípali. Ako sa vôbec niečo takéto môže vysielať. Televízia má tak obrovský vplyv, že ak si chce dávať servítku pred ústa, mala by rozumne zvážiť, čo bude vysielať v prístupnom vysielacom čase a nebude divákom prinášať pokušenie, že po tej a tej hodine prídu televízne programy, ktoré nebudú vôbec cenzúrované.

Zavádza to maloletého diváka a kto si chce nájsť cestu, nejaká 18tka v červenom krúžku mu určite nezabráni dané veci pozerať. Nikto nechce dostávať polovičné informácie, tzv. polopravdy.