Môj bratanec Peťo bol podnikateľom už od malička. Najlepšie sa to dá ukázať na jednom príklad z jeho detstva. Keď sme boli malí, radi sme si kupovali také tie dlhé žuvačky zrolované do špirály. Pamätám si, že stáli 20 slovenských korún. Každé dieťa ich chcelo, ale málokto mal 20 korún, aby si kúpil celú žuvačku, ale 2 koruny vedelo zohnať skoro každé dieťa. Preto Peťo vymyslel, že malé kúsky tejto žuvačky bude predávať za 2 koruny. Počítal to a zistil, že z jednej veľkej žuvačky predá 100 malých kúskov spolu teda za 200 korún. Ak si to vypočítate zistíte, že je to 800 percentný zisk. Proste neuveriteľné.

Od malička bolo jasné, že Peťo sa veľmi pravdepodobne bude živiť práve podnikaním. Jeho prvá predajňa sa volalakompresor, kupoval kompresory z veľkoobchody za lacnejšie peniaze a predával na malom meste. Postupne rozširoval sortiment. Jeho postup bol taký, že keď zistil, že v meste je nejaký nedostatkový tovar, našiel vhodného predajcu, nakúpil za výhodné ceny a predával ďalej. Postupne ste v jeho obchodíku mohli nájsť skoro všetko, nazval to zmiešaný tovar. Od kompresorov cez plastové okná až po športové pomôcky či záhradné hojdačky. Nájdete tam tiež cigarety, alkohol, kondómy, žuvačky či hračky.

Prišiel tiež na to, že dobrým zdrojom pasívneho príjmu je reklama  a teda poskytoval na budove svojej predajni miesto pre reklamu. Prvá bola ppc reklama a neskôr pridal aj ďalšie.

Peter bol vždy šikovný s peniazmi. Dnes sa živí už len pasívnym príjmom, obchoduje s nehnuteľnosťami a podobne.

Má dostatok voľného času a financií a oboje dobre využíva. Prispieva na charity a venuje sa svojmu osobnostnému rozvoju, koníčkom. Má veľa času na kamarátov a rodinu. Pomáha svojim rodičom a sestrám. Vo svojom voľnom čase tiež často navštevuje školy a prednáša o finančnej gramotnosti a zdieľa svoje princípy úspešného podnikania.

Rate this post