Niektoré deti jazdy autom priamo milujú, iné zas nevedia obsedieť a dlhé cesty proste len tak ľahko nedávajú. Dlhé cesty väčšinou vyžadujú väčšiu dávku trpezlivosti akou deti disponujú a obsedieť v pokoji je pre nich výkon olympionika. Máte deti, ak áno nepochybujem, že súhlasíte.

Neustále otázky „kedy tam už budeme“ sú dobré tak akurát na prasknutie nervov, preto je dobré sa im vyvarovať a pokúsiť sa tie svoje detváky nejakým spôsobom zabaviť. Dnes je úplne najjednoduchšie dať im do rúk tablet a máte po starostiach, lenže je to naozaj potrebné? Myslím, že existujú aj iné, rozvíjajúcejšie, vhodnejšie formy, ktoré v neposlednom rade stmeľujú rodinu. V tomto článku sa dozviete pár dobrých tipov, ako sa spolu s vašimi deťmi počas dlhej cesty autom, respektíve inej dlhej chvíle môžete zabaviť a možno sa ešte aj niečo naučiť či potrénovať mozgové závitky

Autobus

Túto hru určite poznáte. Spočíva v tom, že niekto povie prvé slovo a ďalší pokračuje tak, že vymyslí slovo na konečné písmeno toho prvého slovo. Napríklad keď je prvé slovo radiátor, druhé slovo vymýšľame na písmeno R, napríklad Rak .

Koľko vecí poznáš z dreva/ železa / skla ? Napíš a spočítaj

Táto hra je úžasná, keď chcete trošku ticha. Deti vymýšľajú čo všetko z daného materiálu existuje…Nakoniec to spočítajú a vyhráva ten, kto mal tých vecí najviac. Hra je tým dlhšia, čím väčšou fantáziou deti oplývajú. Nebuďte prekvapený, ja už som sa dozvedela aj to, že drevená fajka môže byť pokojne aj  z plastu a fotorámy z ocele. Ak ste si mysleli, že konferenčný stolík nemôže byť z porcelánu, ste na omyle! Fantázii sa medze predsa nekladú.

Na čo asi myslím?

Nepoznám nikoho, kto by túto hru nepoznal. Klasika zo školských výletov autobusom. Vymyslíte si nejakú vec a ostatní sa pýtajú, čo to asi je. Musia vymýšľať otázky, na ktoré sa dá odpovedať „áno“ alebo „nie“.

 

 

Rate this post